Vystoupení 2015

Ostrov pohody - 20. prosince 2015

Ostrov pohody
Tentokrát se na tradiční žďárské akci Ostrov pohody představily děti z Rozmarýnku a Bystřinky. Vystoupení bylo pod názvem "Já malý přicházím koledovat" s doprovodem Horácké muziky.

Žďárská tancovačka - 16. listopadu 2015

Žďárská tancovačka

Setkání na Podhorácku - 12. září 2015

Setkání na Podhorácku 2015 Bítešské hody 2015
V sobotu 12. září 2015 se soubory Bystřinka i Studánka v doprovodu Horácké muziky představily na Setkání na Podhorácku ve Velké Bíteši. Celá akce byla součástí tradičních Bítešských hodů.
Bystřinka předvedla pásmo "U tkalce" a po sólových vystoupeních našich zpěváčků zatancovala Studánka postupně Bajdyš, Koně, Dvoukroč a Hačo. Následně už jsme si mohli v klidu užívat vystoupení dalších souborů.
Během celého odpoledne bylo krásné slunečné počasí, které přispělo ke zdárnému průběhu celé akce.

Den Žďáru - 6. června 2015

Den Žďáru 2015
Zúčastnili jsme se Dne Žďáru na náměstí Republiky před Starou radnicí. Dětské soubory dopoledne od 11:00, Studánka odpoledne ve 13:15, vše společně s Horáckou muzikou.

Otvírání studánek - 30. května 2015

Otvírání studánek
Při příležitosti otvírání studánek vystoupila Bystřinka s pásmem U tkalce a Rozmarýnek s pásmem Přástky a říkadla. Akce se uskutečnila v lesním areálu u studánek Barborky a Vitulky. Jen je škoda počasí, které akci moc nepřálo.
Na následujících stránkách se můžete podívat na další informace a fotografie:

Horácko zpívá a tančí, Světlá nad Sázavou - 23. května 2015

Horácko zpívá a tančí 2015
Studánka se v doprovodu Horácké muziky zúčastnila desátého ročníku festivalu Horácko zpívá a tančí ve Světlé nad Sázavou.
V pátek jsme navštívili vystoupení Hradišťanu a následně strávili večer s ostatními soubory u cimbálu. A v sobotu ráno už přišel na řadu nácvik předtančení a závěrečného vystoupení, to vše společně s ostatními soubory (Kalamajkou, Pramínkem, Vysočanem).
Během dne se našel i čas na prohlídku města s jarmarkem na náměstí a na oběd a občerstvení. Odpoledne už nás pak všechny čekal průvod městem od zámku na hlavní festivalový program ve sportovním centru Pěšinky. Tam Studánka (kromě výše zmíněných společných tanců) předvedla Přástky. Počasí se navzdory nepříznivým předpovědím vyvedlo a nikdo během celé akce (tedy hlavně během průvodu městem) nezmokl.

Krajské kolo soutěže Zpěváček 2015 - 18. dubna 2015

Zpěváček 2015
Horácké folklorní sdružení, Město Telč, Státní zámek Telč a Univerzitní centrum Telč dne 18. dubna 2015 uspořádali krajské kolo soutěže "Zpěváček 2015".
Vzhledem k účasti pouze dvou zástupců z Bystřinky (a tím vlastně celého Žďáru nad Sázavou) je jejich umístění bezpochyby velkým úspěchem. Z výsledků vyplývá účast Martiny na festivalu "Folklor v máji" v Telči 16.5.2015 (účastní se první 3) a Luboše na koncertě zpěváčků v Jihlavě 30.5.2015 (účastní se prvních 10).
V přiloženém dokumentu jsou oficiální výsledky soutěže.

Přástky - Městské divadlo ve Žďáře nad Sázavou - 20. března 2015

Přástky
Soubory Rozmarýnek, Bystřinka i Studánka se zúčastnily na tradičním vystoupení v Městském divadle ve Žďáru nad Sázavou pod názvem Přástky. Vystupovali jsme společně s Kamínkem, všichni v doprovodu Horácké muziky.
Jako host pátečního programu vystoupil na úvod Národopisný soubor Pálava a Cimbálová muzika Píšťalenka z Mikulova.

Horácký bál ve Velkém Beranově - 21. února 2015

Horácký bál
Bylo nám potěšením zúčastnit se tradičního Horáckého bálu ve Velkém Beranově, který pořádal soubor Vysočan z Jihlavy. Předvedli jsme tance Polka z Veselíčka, Kohoutek a Dvoukročák v doprovodu Horácké muziky. Doufáme, že se naše vystoupení všem návštěvníkům bálu líbilo, snažili jsme se...
--- předchozí rok (2014) ---