Vystoupení 2016

Ostrov pohody - 18. prosince 2016

Ostrov pohody
Přijďte si s námi užít předvánoční nedělní odpoledne do prostor divadla. Na celé odpoledne jsou nachystána různá vystoupení a po páté hodině přijde na řadu folklorní vystoupení za doprovodu Horácké muziky.
Bližší informace na stránkách akce.

Putování na Vánoční ostrovy ... a ještě dál - 20. prosince 2016

Putování na Vánoční ostrovy... a ještě dál

Polsko - Krzywiń, festival Domachowo - 9. až 11. září 2016

Návštěva Polska byla letošní nejvýznamnější akcí Studánky. Díky ní jsme se o prázdninách viděli poněkud častěji než obvykle, a to na zkouškách. Malou generálku jsme měli i s Horáckou muzikou týden před odjezdem, tedy 3. září, na slavnostech v Havlíčkově Borové.
Celá zahraniční akce byla zorganizována díky dlouholetému přátelství mezi 4. Základní školou Švermova a základní školou v polském městě Krzywiń. Přidaly se k tomu skvělé vztahy vedení obou měst a každoroční festival v obci Domachowo a výsledkem byl krásný třídenní výlet směrem na sever do Polska.
Počasí nám přálo, po celou dobu bylo krásné letní slunečné počasí. Tomu odpovídala také žízeň a celkově skvělá nálada celé smíšené výpravy.
A pro připomenutí všech zážitků následuje stručný popis jednotlivých událostí a výběr z haldy fotografií, které jsme společnými silami pořídili. Ono také ne všechno bylo možné zveřejnit (z důvodu horší kvality, samozřejmě).
Děkujeme za zorganizování celé akce a polským přátelům za skvělé přijetí.

Den první - pátek

Směrem na Polsko jsme vyjeli brzy ráno ještě za tmy v tomto složení: řidič, Studánka, Horácká muzika, představitelé 4. ZŠ, zástupci města Žďár nad Sázavou a několik (jak se později ukázalo, tak málo) soudků piva. První velké zážitky nás čekaly na úžasném dálničním nájezdu u Wroclawi, kde se dlouho hledala krabička. Ale s mírným zpožděním jsme nakonec přece jenom odpoledne dojeli do cíle, tedy do města Krzywiń. Absolvovali jsme přivítání ve škole, kde jsme si udělali hezkou zkoušku před mladým nadšeným obecenstvem. Odpolední plánovaný program byl trochu zredukován, takže byl dostatek času na zabydlení se v "schronisku". Bylo to dobré rozhodnutí, večerní program měl být ještě náročný. Po přesunu do Jurkowa jsme se ocitli v tamním "kulturním sále", kde už hrál hasičský orchestr. Za jejich doprovodu všem předvedly svou sestavu holky mažoretky (několikrát). A nelze zapomenout na tradiční přivítání kávou a skvělými buchtami. Následně jsme se s muzikou pořádně zapotili při naší hudebně-taneční sestavě, než se to celé zvrhlo ve volnou zábavu. Proběhla první várka konzumace utopenců (kdo neví, jde o špekáček v nálevu, vlastně takový párek...).
Hlavní strava dne: smažené kuřecí.

Den druhý - sobota

Sobotu jsme strávili poznáváním okolí, prostě pohodovým programem. Všechno to začalo snídaní, kde jsme si kromě jiného pochutnali na párcích. Takže syti a spokojeni jsme vyrazili pěšky k větrnému mlýnu (wiatrak), kde jsme se notně vyřádili s foťákama. Následovala cesta autobusem do Cichowa na prohlídku skanzenu Soplicowo. Tam jsme zblízka poznali řadu zvířecích filmových hvězd, mezi jinými i oslíka Romana. A výrazně jsme pokročili ve znalosti polštiny, polské literatury a filmografie. Po návratu do dětských let a krátkém výletu vlakem ale přišly nejlepší okamžiky dne: jezero Cichowo. Aneb koupání, osvěžení v parném dni a svezení v člunu. Písečná pláž, skvělá voda, prostě k moři jezdit netřeba. Po obědové grilovačce a "výcviku" dravců jsme vyrazili na prohlídku továrny na vodku do Turewu (tentokrát za hranice Gminy Krzywiń). Výklad zajistil sám majitel a následovala i bohatá ochutnávka, která nám ještě vylepšila náladu. Další ochutnávka byla tradičnější, tedy káva a buchty (jako vždy skvělé) v obci Rąbiń. Pak už se spěchalo na projížďku na drezíně. Byli jsme asi moc najezení, do kopce nás to nevytlačilo. Zbytek dne jsme strávili posezením, konzumací párků, zpíváním, hraním, tancováním a pitím.
Hlavní strava dne: párek (kdo chtěl zpestření, dal si večer utopence).

Den třetí - neděle

Domachowo, Polsko
Prozatím bodově: k snídani párek, přivítání v Domachowě, společné focení, mše, průvod, festival, párek se zelím, pivo, loučení, autobus, loučení.

Závěr

Aneb jak to zhodnotili někteří účastníci:
  • Dobrá jízda...
  • Ahoj Polsko!
  • Přiznám se - jel jsem tam, jako že to musím nějak vydržet, když už jsem to slíbil, a vrátil jsem se úplně nadšený
  • Omlouvám se, ještě jsem se nevzpamatoval z těch párků.
  • Nashledanou příště

Havlíčkova Borová - 3. září 2016

Skvěle prožité odpoledne...

Slavnosti jeřabin - dny partnerství - srpen 2016

Dvě vystoupení ve Žďáře nad Sázavou na Dnech partnerství se uskutečnila při příležitosti zahájení Slavnosti jeřabin, a to ve čtvrtek 18. srpna 2016 a v pátek 19. srpna 2016. Kromě Studánky účinkovaly i soubory z Cairanne a Flobecqu. Vše se odehrálo na prostranství za Kulturním domem za krásného letního počasí. Podrobný rozpis akcí najdete zde.

Ketkovice - 5. července 2016

Měli jsme to štěstí účinkovat na skvělé letní akci v Ketkovicích. Počasí se vyvedlo, bylo o nás skvěle postaráno, obecenstvo bylo početné...

Den Žďáru - 11. června 2016

Den Žďáru
Den Žďáru se letos uskutečnil v sobotu 11. června 2016. Vystupovali jsme od 14:15 na pódiu na Náměstí Republiky.

Otvírání studánek - 28. května 2016

Děti z Bystřinky a Rozmarýnku vystoupily na tradiční události Otvírání studánek na Třech Studních.
V přiloženém videu se můžete podívat na informace z minulého roku. Letos tedy bylo počasí příjemnější...

Zaplétání májky v Jihlavě - 7. května 2016

Zaplétání májky v Jihlavě
Na Jihlavském náměstí jsme společně s Praminkem, Vysočanem a Kalamajkou zapletli májku. Následovala pak vystoupení jednotlivých souborů.

Zpěváčci, Telč - 23. dubna 2016

Na tradiční soutěži v Telči "Zpěváček" za soubory Rozmarýnek, Bystřinka, Kamínek, Studánka a premiérově i za Horáckou muziku soutěžilo ve 3 kategoriích 23!!! zpěváků, které doprovázela Horácká muzika. V nejmladší kategorii do 9 let to sice necinklo, ale v hlavní postupové v obrovské konkurenci přes 40 zpěváků vybojoval Filip Čech 4.-6. místo a v nejstarší kategorii 16-26 let zvítězila Lenka Roučková a 2. místo si odnesla Anna Ledvinková. Myslíme, že Žďár v Telči rozhodně nezapadl.

Den na Horácku, Žďár nad Sázavou - 22. dubna 2016

Den na Horácku
Tradiční akce v divadle... A budou i fotografie...

Zpívánky a tancovačka v Novém Veselí - 2. dubna 2016

Tancovačka
Zpívalo se, tancovalo se, pilo se - prostě jsme se dobře bavili. Kdo se nezúčastnil, prohloupil.

Horácký bál - 13. února 2016

Horácký bál
S výpomocí pěti děvčat z Kamínku jsme se zúčastnili Horáckého bálu v Jihlavě. Dalšími účinkujícími byly soubory Vysočan, Pramínek a Kalamajka. Pro ilustraci přidáváme několik fotek a natočené společné předtančení.
--- předchozí rok (2015) ---